Αν ανήκετε στα όρια του 17ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας σας περιμένουμε με μεγάλη χαρά για την εγγραφή του παιδιού σας. Μπορείτε να ελέγξετε για τα χωροταξικά όρια στους παρακάτω συνδέσμους :

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2721025064

Τη σχολική χρονιά 2021-2022 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2015 έως και 31-12-2015.

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν από 1 Μαρτίου έως 20 Μαρτίου 2021.
Ώρες υποβολής των αιτήσεων στο 17ο Δ.Σ Καλαμάτας
9:00 π.μ-14:00 μ.μ , κατόπιν τηλεφωνικής συνεννόησης.

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Αίτηση εγγραφής

2. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου
στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του
μαθητή.( ΔΕΗ, ΔΕΥΑΚ, Cosmote, ενοικιαστήριο, Ε1 ή άλλο).

4. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου (χορηγείται από το νηπιαγωγείο φοίτησης).

5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) υποβάλλεται συμπληρωμένο από την ημερομηνία εγγραφής μέχρι τέλους Σεπτεμβρίου.

6. Προαιρετικά: Αίτηση εγγραφής στο Ολοήμερο και στην Πρωινή ζώνη.

Παρακαλούμε, για την εγγραφή του παιδιού σας στην Α΄ τάξη, να προσέρχεστε στο σχολείο με μάσκα και με συμπληρωμένα, αν είναι δυνατόν, τα στοιχεία στα 3 έντυπα που θα υποβάλλετε.

Για την ασφάλεια όλων, κατά την προσέλευσή σας, προσωπικό ασφαλείας θα σας δίνει οδηγίες για την είσοδό σας στο διδακτήριο.

Μπορείτε να εκτυπώσετε τα απαραίτητα, προς συμπλήρωση, έγγραφα από τους παρακάτω συνδέσμους.

Σε περίπτωση αδυναμίας εκτύπωσής τους από τους παρακάτω συνδέσμους τα έντυπα θα τα βρείτε και στο σχολείο.

Η Δντρια του σχολείου

Ευγενία Θ. Βαμβακά

Πατήστε εδώ για να διαβάσετε το σχ. ΦΕΚ: