Ολοκληρώθηκε η διαδικασία αξιολόγησης των έργων των μαθητών που συμμετείχαν στον διαγωνισμό ζωγραφικής με θέμα: << Η Ναυμαχία του Ναβαρίνου>>.

Ο μαθητής Άγγελος Παπαγιανόπουλος, που φοιτά στην Α΄ τάξη του σχολείου μας, βραβεύτηκε για το έργο με το οποίο συμμετείχε στον διαγωνισμό της ΦΑΡΙΣ εκπροσωπώντας το σχολείο μας. Την εργασία επιμελήθηκε η δασκάλα των Εικαστικών που εργάζεται στο σχολείο μας, κα Αθανασία Κατσιλιέρη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας, της Α΄ τάξης, για τις συμμετοχές τους

Οι έπαινοι στα σχολεία που πήραν μέρος στο διαγωνισμό και τα βραβεία σε όσους από τους μαθητές που συμμετείχαν διακρίθηκαν, απονεμήθηκαν εχθές στα εγκαίνια της Έκθεσης αυτής.

Η έκθεση, που παρουσιάζεται στο  Κέντρο Τέχνης Καλαμάτας (KTK)  εντός  Εικαστικού Εργαστηρίου, Ναυαρίνου 8 Καλαμάτα, θα έχει διάρκεια  9/4 έως 8/5 /2021

Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα έως Παρασκευή 10.00 έως 13.00 και Σάββατο 11.00 έως 15.00.

Οι βραβευθέντες είναι οι παρακάτω και εκτός από το βραβείο κερδίζουν μια υποτροφία φοίτησης στα τμήματα της ΦΑΡΙΣ

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!

Το μήνυμα της Δ/ντριας Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Ν Μεσσηνίας για τους βραβευθέντες μπορείτε να διαβάσετε εδώ

Παρακάτω μπορείτε να δείτε όλους τους βραβευθέντες

ΟΜΑΔΑ Α:

1Ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΜΑΡΙΑ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ, 4Ο ΔΣ, ΤΑΞΗ Γ1