Την Παρασκευή , 25 Ιουνίου 2021, ημέρα λήξης των μαθημάτων, στην αυλή του σχολείου μας πραγματοποιήθηκαν μικρές τελετές λήξης ανά τάξη.

Η συγκίνηση όλων ήταν μεγάλη. Το σχολικό έτος που διανύσαμε διέφερε εντελώς από τα προηγούμενα καθώς πραγματοποιήθηκε σε εφαρμογή αυστηρών κανόνων εξαιτίας του γνωστού πλέον, αλλά ακόμα επικίνδυνου Covid-19.

Άλλοτε δια ζώσης και άλλοτε εξ αποστάσεως οι εκπαιδευτικοί και οι μικροί μαθητές μας με τη συμπαράσταση των οικογένειών τους, υπερέβαλλαν δυνάμεων και τα κατάφεραν.

Κατάφεραν και τους δεσμούς να κρατήσουν δυνατούς και το παιχνίδι της μάθησης να κερδίσουν.

Ο Σύλλογος γονέων που στάθηκε αρωγός μας στη διάρκεια όλης της χρονιάς φρόντισε να μας δροσίσει με κέρασμα ένα υπέροχο παγωτό.

Μικροί μεγάλοι ανταλλάξαμε ευχές, χειροκροτήσαμε τον αγώνα όλων και αποχαιρετηθήκαμε δίνοντας ραντεβού τον ερχόμενο Σεπτέμβριο με την ευχή και την ελπίδα όλοι να έχουμε υγεία