Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας καλό Σαββατοκύριακο

Με αφορμή την επιστροφή των παιδιών στο σχολείο τη Δευτέρα 10 Ιανουαρίου σας κάνουμε γνωστό ότι:
Για την πρώτη εβδομάδα θα διενεργηθούν τρία self -test από όλους εκπαιδευτικούς και όλους τους μαθητές/τριες εμβολιασμένους και ανεμβολίαστους
Το 1ο την Κυριακή, το 2ο τη Δευτέρα, το 3ο την Πέμπτη. Οπωσδήποτε θα πρέπει να δηλωθούν κ στην πλατφόρμα edupass.
Από την μεθεπόμενη εβδομάδα θα διενεργούνται 2σελφ τέστ για όλους. Το 1ο Δευτέρα και το 2ο Πέμπτη. Όπως κάναμε κ πριν τις διακοπές.
Απαιτείται υψηλό αίσθημα ευθύνης από όλους απέναντι στην δημόσια, αλλά και ατομική μας υγεία ως προς την διενέργεια των self-test.
Το σχολείο έχει πάρει ολα τα προβλεπόμενα μέτρα σύμφωνα με τα πρωτόκολλα, αλλά απαιτείται και η βοήθεια γονέων και κηδεμόνων για την αντιμετώπιση της πανδημίας.

Πιστεύουμε ότι η συνεργασία σας είναι δεδομένη.
Εκ της Διευθύνσεως